به قسمت توافق نامه کاربری و سایت ” آیکوب ” خوش آمدید. خدماتی که در وب سایت ikoob.ir در دسترس شما می باشد طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران ارائه میگردد , در صورت عدم توافق با این شرایط شما قادر به استفاده از خدمات سایت نخواهید بود.

‏‎موضوع قرارداد عبارت است از ایجاد و ارائه شبکه ای مطمئن که در آن خریداران ، با استفاده از تسهیلات سایت آیکوب اقدام به خرید اینترنتی می نمایند.

“سایت آیکوب از این پس در این توافق نامه آیکوب یا سایت نامیده می شود”

ماده 1

کاربر گرامی توافق نامه ای که پیش روی شماست، بین وب سایت ikoob.ir و كاربران محترم سایت منعقد می گردد كه هدف از آن ایجاد محیطی امن و جذاب است تا كاربران محترم بتوانند با استفاده از امكانات این سایت اقدام به خرید اینترنتی از برترین برندهای خارجی و داخلی نمایند. لذا به منظور ایجاد هیجان با رقابتی سالم ، فرصتی استثنایی را برای خریداران محترم فراهم نمودیم تا با شرکت در مزایدات از تخفیف ویژه بهره مند شوند و خریدی خاطره انگیز و متفاوت از سایت آیکوب داشته باشند، این توافق نامه در حین ثبت نام کاربر در سایت و هر زمانی که از امکانات سایت استفاده می نماید، معتبر خواهد بود. و در صورت عدم توافق با این شرایط ، قادر به استفاده از خدمات سایت نخواهد بود.و با تایید این توافقنامه و عضویت در سایت معترف خواهد بود که عاقلا و عامدا و با آگاهی کامل و مطالعه راهنمای سایت ، شرایط سایت را پذیرفته و خود را از هر گونه حق اعتراض مبرا می نماید.

ماده 2: تعریف واژگان

1- ورودی مزایده:
مبلغی که کاربر برای شرکت در مزایده پرداخت می کند و معادل آن اعتبار برای شرکت در مزایده بدست می آورد. اعتبار شر کت در مزایده قابل افزایش می باشد.

2- اعتبار کاربر:
میزان اعتبار کاربر برای شرکت در مزایده که در صفحه مزایده قابل نمایش می باشد. اعتبار شرکت در هر مزایده مخصوص همان مزایده می باشد و قابل استفاده برای سایر مزایدات و یا بازگشت به حساب نمی باشد.

3- نرخ کسر اعتبار:
میزان اعتباری که با هر بار کوب زدن از اعتبار کاربر کسر می شود.

ماده 3: شرایط عمومی عضویت

•تبصره1: کلیه کاربران جهت استفاده از خدمات سایت می‌بایست به عضویت سایت درآیند.
•تبصره2: در مورد اشخاص حقیقی ، طبق قوانین مدنی و تجاری ایران , تنها اشخاص بالای 18 سال که مقیم ایران باشند می‌توانند به عضویت آیکوب درآمده و از خدمات سایت استفاده كنند.
•تبصره3: اشخاص حقوقی که در دفاتر ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده باشند نیز می‌توانند عضو این سایت شده و از خدمات سایت استفاده نمایند.
•تبصره4: کلیه كاربران مسئول حفظ و نگهداری از نام كاربری و رمز عبور و اطلاعات شخصی خود می باشند و سایت هیچ مسئولیتی در قبال از دست رفتن اطلاعات در خارج از محدوده ی سایت ندارد.
•تبصره5: کلیه‌ی کاربران در حین عضویت اطلاعاتی نظیر نام،‌ نام خانوادگی، ‌شماره تلفن تماس، آدرس پست الكترونیكی، آدرس و کدپستی محل ارسال و دریافت کالا و برخی مشخصات فردی و بانکی دیگر از شما درخواست می شود. كه می بایست این اطلاعات را به درستی و با صحت کامل در سایت وارد نمایید. در صورت وجود خطا یا تغییر در این اطلاعات کاربر موظف به ، بروزرسانی آن ها می باشد. و مسئولیت حقوقی و قانونی هرگونه جعل عنوان یا عدم صحت اطلاعات فردی یا سوء استفاده از مشخصات دیگران بر عهده ی شخص کاربر می باشد.
•تبصره6: کاربر حق فروش و انتقال نام کاربری خود و استفاده از نام کاربری دیگران را نداشته و در صورت اثبات این موضوع ، سایت بدون اجازه کاربر حق ابطال آنرا خواهد داشت.
•تبصره7: سایت آیکوب مجاز است به صورت مستقیم یا غیرمستقیم اطلاعاتی را که برای تأیید هویت كاربر ضروری بوده کسب نماید. پرسش از خود كاربر برای دریافت اطلاعات تکمیلی ، درخواست تأیید پست الکترونیکی ، برخی از مصادیق این امر تلقی می‌شوند.
•تبصره8: کلیه کاربران اعم از خریداران و سایر اعضای سایت می بایست با قبول و تایید توافقنامه حاضر موافقت خود را اعلام نموده و درصورت تغییر بندهای توافق نامه طبق سیاست های سایت ملزم به تایید مجدد می باشند .
•تبصره9: آیکوب اطلاعات دریافت شده از اعضا خود را فقط در امور مرتبط معاملاتی استفاده نموده و به هیچ وجه در اختیار سایرین قرار نخواهد داد. همچنین در صورت نیاز به انجام مقاصد تجاری با کسب اجازه از کاربر نسبت به بهره برداری از این اطلاعات، اقدام خواهد نمود.
•تبصره10: حفاظت از اطلاعات شخصی كاربران برای این سایت بسیار حائز اهمیت می باشد. جهت اطلاع از اقداماتی كه برای محرمانه ماندن اطلاعات کاربران صورت می گیرد، می توانید حفظ حریم شخصی را که لینک آن در زیر کلیه صفحات سایت موجود است مطالعه فرمایید
•تبصره11: كاربر در هر زمان می تواند با مراجعه به “تماس با ما”، درخواست لغو عضویت در آیکوب را بدهد. آیکوب حساب کاربر مورد نظر را غیرفعال می کند اما از پایگاه داده های خود خارج نمی کند. این کار به منظور نگهداری جزئیات کاربران و تراکنش های آنها، انجام می شود. با لغو عضویت، سایت کلیه‌ وجوه نزد خود را تا تعیین تکلیف نهایی حفظ خواهد کرد و كاربر حتی پس از لغو عضویت نسبت به تعهداتی که پیش از آن در ازای تراکنش‌های ثبت‌شده متقبل شده‌ مسئول خواهد بود.
•تبصره12: در صورتی که کاربر، عملی خارج از قوانین و مقررات تعیین شده انجام دهد، سایت مجاز خواهد بود بدون اخطار پیشین عضویت کاربر را به حالت تعلیق در آورده و یا آن را ابطال نماید و طبق قوانین و مقررات با ایشان برخورد خواهد شد. کاربر با قبول این توافق نامه موافقت خود را مبنی بر ایفای تعهدات مندرج در قوانین و مقررات و قبول تمامی مطالب درج شده در راهنما اعلام می دارد.
•تبصره13: با قبول این توافق نامه، آیکوب مجازاست تا در صورت وقوع هر گونه تقلب، یا کشف احتمال تقلب و کلاهبرداری، عضویت کاربر را معلق و یا ابطال نماید و کاربر حق هیچگونه اعتراضی در این خصوص ندارد .
•تبصره14: كاربر در مقابل كلیه مكاتباتی كه سایت با وی از طریق پست الكترونیكی یا پیامك و یا از طریق حساب كاربری وی در سایت انجام می شود مسئول خواهد بود. و مصداق سند مکتوب در نظر گرفته خواهد شد. سایت پس از گذشت 48 ساعت از آخرین ارتباط خود با کاربر آن را مشاهده شده تلقی نموده و می تواند در مورد وی تصمیم گیری كند.
•تبصره15: ارتباط با کلیه بخش های سایت از طریق “بخش پشتیبانی اعضا”، “تماس با آیکوب” و یا”درخواست تماس با شما” که لینک آن در صفحه اول سایت موجود است برقرار می‌گردد. ضمنا در مواقع ضروری سایت از طریق شماره تلفن هر كاربر با وی ارتباط برقرار می نماید.
•تبصره16: در صورتی كه دسترسی كاربر به سایت در هرشرایطی حتی شرایط خاص و غیر قابل پیش بینی امكان پذیر نباشد، سایت مسئولیتی در قبال زیان های احتمالی وارد شده نخواهد داشت.
•تبصره17: آدرس و یا حساب بانکی که کاربران در حساب کاربری خود درج می نمایند، به عنوان محل ارسال کالا و یا حساب معرفی شده جهت واریز وجه مورد استفاده قرار می‌گیرد. و مسئولیت هرگونه اشتباه در آدرس دهی برای ارسال کالا بر عهده ی شخص کاربر می‌باشد.
•تبصره18: سایت برای اطلاع رسانی کاربران به مناسبت‌های گوناگون از جمله بروز مشکل و اختلاف در روند معامله، طرف ذی ربط را از طریق پست الکترونیکی ، پیامک و پنل کاربری مطلع خواهد کرد. سایت تضمینی برای دریافت پیامک ارسالی به کاربران نمی‌دهد و کاربران موظفند پس از اقدام به خرید یک کالا پست الکترونیکی و حساب کاربری خود در سایت را به صورت منظم و تا حداکثر زمان محتمل برای بروز مشکلات بازدید و کنترل نمایند.
•تبصره19: کاربران موظفند از انجام هر گونه عملی در سایت یا مطلب گذاری در سایر رسانه ها که منجر به نزول کیفیت خدمات، اطلاع رسانی و رابط کاربری سایت و نیز ممانعت از فعالیت‌های تجاری سایر کاربران نظیر اسپم کردن سایت از کالاهای دروغین و گمراه کننده به مقاصد مختلف از قبیل کنترل قیمت بازار و یا تبلیغات، پرهیز نمایند.
•تبصره20: مطابق ماده 21 قانون جرایم رایانه ای ، کاربر مجاز به استفاده از نام کاربری، عکس، سخن و کلمات توهین آمیز و غیراخلاقی و مغایر با شئونات مذهبی، فرهنگی و اجتماعی وفق مصادیق محتوای مجرمانه در قانون در سایت و شبکه های اجتماعی متعلق به سایت نمی باشد. و در صورت مشاهده سایت مجاز است تا علاوه بر حذف کاربر نسبت به احقاق حق خود پیگیری های قانونی را به انجام رساند و تا تعیین تکلیف وضعیت پنل کاربری وی غیر فعال خواهد شد.
•تبصره21: همچنین در مکاتبه، مکالمه و اظهار نظر در مورد سایر کاربران و مسولین سایت موظف به رعایت کمال ادب و احترام است.

ماده 4: شرایط ارسال کالا

•تبصره22: خریدار محترم می بایست نسبت به بررسی دقیق و انتخاب کالا در خرید مستقیم دقت کافی داشته باشد و در زمان تحویل کالا نسبت به صحت و سلامت کالای تحویلی، تاییده لازم را اعلام نمایند و در صورت عدم رضایت از کالای تحویلی ، کالا را تحویل نگیرند (در صورت عدم تحویل کالا به دلایل غیر موجه هزینه پست از مبلغ واریزی کسر و مابقی به حساب خریدار واریز خواهد شد).
•تبصره23: در صورت شرکت در مزایده ، طبق ضوابط برگشت اعتبار در مزایده اعمال خواهد شد.
•تبصره24: در صورت منطقی بودن علت عدم دریافت کالا ( از قبیل مغایرت کالای خریداری شده و کالای تحویلی ، شکستگی یا وجود نقصان یا هر گونه ایراد ظاهری )، خریدار موظف به اعلام شکایت در سایت می باشد و در صورت تایید شکایت مبلغ کسر شده نیز به حساب ایشان واریز یا در صورت موجود بودن کالای خریداری شده ، برای ایشان ارسال خواهد شد.
•تبصره25: کالا به آدرس ثبت شده، خریدار در سایت ارسال خواهد شد. چنانچه در هنگام تکمیل فرم سفارش ، آدرس جدیدی قید نشده باشد، آدرسی که خریدار در سایت عنوان نموده، به عنوان محل تحویل در نظر گرفته خواهد شد.
•تبصره26: کاربر موظف است پس از برنده شدن در مزایده تا 48 ساعت پس از اتمام مزایده از طریق مدیریت حساب خود > مواردی که برنده شده ام درخواست فاکتور دهد و فرم درخواست فاکتور را با دقت پر نماید
•تبصره27: خریدار موظف است در زمان خرید نسبت به گستره جغرافیای تحویل کالا و سایر شرایط فروش کالا دقت کافی داشته باشد.
•تبصره28: احراز شرایط تحویل کالا توسط خریدار به یکی از طرق ذیل می باشد :
بند1. تایید تحویل توسط خریدار در سایت و یا از طریق سامانه پیامکی سایت
بند2. از طریق ارائه کد تحویل کالا به پست و وارد نمودن این کد توسط سایت و از طریق پنل ارتباطی سایت
بند3. در صورتیکه از روش‌های فوق تایید تحویل انجام نشود سایت به صورت خودکار پس از گذشت 10 روز با کنترل کد رهگیری ارسال،کالا را تحویل شده تلقی می نماید.
•تبصره29: در صورت پذیرش کالا و امضاء برگه ی تحویل کالا ، اعتراضات خریدار فقط در سایت ثبت و سایت بررسی لازم را انجام خواهد داد اما ثبت اعتراض منوط به حق به جانب بودن خریدار محترم نخواهد بود.
•تبصره30: چنانچه خریدار در زمان تحویل کالا در مکان مورد نظر حضور نداشته و شخص دیگری، کالا را تحویل بگیرد و رسید تحویل را امضا نماید (چه از طریق دست خط و یا به صورت الکترونیک که توسط شرکت پست اعلام می شود) به منزله تحویل گرفتن کالا توسط خریدار تلقی خواهد شد.
•تبصره31:خریدار می بایست نسبت به تحویل هر قلم کالا به صورت جدا برگه تحویل امضا نماید و به دلیل تفاوت در شیوه ارسال هر نوع کالا امکان تحویل در زمان‌های مختلف برای هر کالا وجود خواهد داشت . بنابراین در زمان سفارش چندین قلم کالا ممکن است کلیه اقلام سفارشی همزمان تحویل نگردد. در این مواقع خریدار موظف به تحویل گرفتن اقلام ارسالی بوده و تا حداکثر زمان تحویل سایر اقلام منتظر بماند.

ماده5: قوانین جاری کشور

تخلف از قوانین جاری کشور من جمله قانون مجازات مرتکبین جرایم رایانه‌ای، بانکی، پولشویی ، قوانین گمرکی و سوء استفاده از خدمات سایت برای كاربران و نقض حریم شخصی كاربران دیگر و فعالیت های هرمی و سایر جرایم ممنوع می‌باشد.

ماده6: ارتباط سایر بخش های سایت

بخشهای راهنمایی ، درباره ما و قسمتهای دیگر موجود در سایت به عنوان بخشهای راهنما و راههای تماس با ما می باشد و همچنین خود به تنهایی در برگیرنده بخشی از شرایط و ضوابط سایت می باشند .

ماده7: روش پرداخت

خریداران می توانند با استفاده از کلیه کارت های عضو شتاب نسبت به خرید کالا های مورد نیاز خود از طریق مزایده ( در صورت برنده شدن در مزایده ) و یا افزایش اعتبار خود برای شرکت در مزایده  و یا خرید از فروشگاه آیکوب اقدام نمایند.
پس از واریز وجه توسط خریدار، قسمت حسابداری سایت از وصول پرداختی شما در حساب بانک اطمینان حاصل نموده و جهت هماهنگی برای ارسال کالا برنده شده در مزایده یا خریداری شده  یا اضافه کردن اعتبار بیـدی به حساب کاربری شما اقدام لازم را اجرا مینماید . چنانچه پول از حساب شما کسر گردیده، ولی به حساب سایت واریز نشده باشد، طی تماس تلفنی این موضوع به فرستنده وجه اطلاع داده خواهد شد. خریدار نهایتا پس از اطلاع از این موضوع تا 48 ساعت صبر نموده و اگر طی این مدت وجه واریزی از سوی بانک مسترد نگردید، آنگاه با پشتیبانی بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس گرفته و نسبت به رفع مغایرت اقدام نماید.

•تبصره32: برای جلوگیری از زیان‌ها و خطرات احتمالی، سایت می‌تواند شیوه‌های پرداخت یک تراکنش را محدود نماید. در چنین مواردی، كاربر می‌تواند پس از اطلاع از این محدودیت‌ها، با استفاده از شیوه‌های باقی‌مانده تراکنش را انجام دهد.

ماده8: تعرفه های خدمات آیکوب

درج آگهی تبلیغاتی و یا قرار دادن کالا در مزایدات یا فروشگاه با کارمزد هایی همراه است که در صفحات مربوطه قرار داده شده است

ماده 9: شرایط اختصاصی خرید از آیکوب

الف ) شرایط خرید کالا از طریق مزایده :
– کاربران برنده شده در مزایده که قصد خرید کالا برنده شده در مزایده را دارند باید مبلغ فاکتور ( قیمت برنده شده در مزایده + هزینه ارسال ) را ظرف 72 ساعت پرداخت نمایند.
امکان دریافت وجه بجای کالای برنده شده در مزایده وجود دارد. وجه دریافتی بصورت (قیمت کالا منهای قیمت مزایده) تقسیم بر 2 محاسبه و پرداخت خواهد شد.

ماده12 : سایر قوانین آیکوب

– سیستم مزایده در آیکوب به صورت آنلاین می باشد و اطلاعات به صورت رفت و برگشتی است و ثانیه از مهم ترین آیتم های مزایده می باشد با توجه به این مطلب :

* در صورت امکان از اینترنت های موبایل ها ( 3G ) استفاده نفرمایید چون ممکن است با تعویض آنتن های شبکه موبایل از منطقه ای به منطقه ای دیگر چند ثانیه اینترنت قطع شود و این موضوع ممکن است باعث شود شما چند ثانیه مزایده را به صورت کامل مشاهده نکنید و ثانیه شمار ، شمارش نکند و زمان اتصال به اینترنت ممکن است کاربر دیگری برنده شده باشد.
– در صورت بروز هرگونه مشكل از طرف سايت كه باعث خلل در روند مزايده شود،سايت آیکوب حق دارد مزايده را متوقف و در زمان مناسب برگزار كند.بديهي است زمان کوب مصرفي كاربران در مزايده متوقف شده ، بدون كارمزد به حساب كاربري آنها برگشت داده خواهد شد.

– در زمان خرید در صورتی که پرداخت شما معلق باشد به این معنی است که وجهی از حساب شما به حساب آیکوب انتقال داده نشده و در صورت کسر از حساب شما باید از طریق بانک خود پیگیری کنید.

-تعیین برنده در همه مزایده ها بر اساس تایمر اصلی سرور و به صورت خودکار انجام می شود، لذا حضور کاربر روی سایت نمی تواند هیچ تغییر و تضمینی روی این موضوع داشته باشد و برنده نهایی در سایت نمایش داده خواهد شد. همه کاربران در این موضوع دارای سهم مساوی هستند و دارا بودن اعتبار بالای کاربر و ... هیچ ملاک معتبری برای برنده شدن نخواهد بود.

ماده 13: قانون حاکم

قانون حاکم بر این توافق نامه، کلیه ‏ی قوانین و مقررات کشور جمهوری اسلامی ایران می ‏باشد.

ماده 14: اصلاح توافق نامه

امکان بازنگری و یا اصلاح کلی و یا جزیی این توافق نامه در طی زمان وجود داشته و در صورت انجام این امر نسخه ی بازنگری شده بر روی سایت قرار گرفته و از زمان درج نسبت به همه‏ كاربران عضو موثر خواهد بود.

ماده 15: شرایط فورس ماژور

عمل به مفاد این توافق نامه در شرایط خارج از اراده از قبیل قطعی سیستم اینترنت و فورس ماژور شامل سیل، زلزله، صاعقه، آتش سوزی و سایر موارد مشابه مستثنی خواهد بود.

این توافق نامه در 15 ماده و 32 تبصره به رویت کاربر رسیده و با تایید در هنگام عضویت، از آن پس پذیرش بدون قید و شرط این قرارداد لازم الاجرا خواهد بود.